Zveme na benefiční Milešovfest

Jeden ze smyslů památkové péče je vracet život památkám, které z nějakého důvodu zchátraly časem. Každá akce konaná pro veřejnost opravě památky pomůže. Smyslem Festivalu v Milešově je uskutečnit příjemné a zábavné odpoledne pro celou rodinu, zviditelnit památku a pokusit se vybrat prostředky na další etapu oprav.  Na akci také můžete zakoupit za festivalovou cenu knihu Poutník světem fantazie o Otu Hofmanovi a část výtěžku půjde na obnovu památky.

milesov_2018_2

Letošní ročník se koná v sobotu 14. září a začne na louce před letohrádkem ve 13 hodin a pokud budete mít zájem, můžete již v 11 hodin navštívit mši svatou konanou v Milešově za Zdeňka Kaplíře v zámecké kapli.

,,Milešovfest je pro nás srdcovou akcí a zviditelnění barokního letohrádku, k jehož obnově všichni organizátoři i účinkující rádi přispívají nese zcela viditelné pokroky. Letohrádek už má díky lidem a práci obce s podporou státních institucí opravenou střechu a těšíme se na jakou další etapu se vrhneme tentokrát,“ říká Petr Rasken Chaloupka, hlavní organizátor akce.

Dobrovolníci a podporovatelé záchrany barokního letohrádku v MIlešově v dobových kostýmech
Dobrovolníci a podporovatelé záchrany barokního letohrádku v Milešově v dobových kostýmech

V průběhu sobotního odpoledne uvidíte v bohatém programu za všechny hrát skupinu Ergo (novostředověkou hudbu), folkové duo MudrIng, které vzniklo vtipně spojením akademických titulů hlavních hudebníků, písničkářku Amelanchu, kapelu Steelfight (metal), módní přehlídku módy třicátých let v podání uskupení Šatník paní mlynářky, taneční vystoupení Staňkorebelky, skupinu historického šermu Duellanti, ale i doprovodný program pro děti a večer ohňovou show. Na akci si pak budete moci zakoupit filmové knihy Ondřeje Slaniny Česká animovaná klasika, Slavná světová filmová klasika, včetně aktuálního bestselleru Poutník světem fantazie o Otu Hofmanovi, za zvýhodněnou festivalovou cenu a část výtěžku půjde na obnovu letohrádku.

KDY: 14. září 2019

KDE: 13 hodin, louka u letohrádku v Milešově, pod horou Milešovka

ZA KOLIK: 62 korun , děti 6,20 korun

KONTAKT NA FB: Festivalvmilesove

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *