Výstava Ota Hofman 90 v Českém centru v Mnichově

28. června jsme zahájili vernisáží výstavu Ota Hofman 90 v Českém centru v Mnichově během které jsme měli besedu Ondřeje Slaniny s producentem Gertem Münterferingem, jenž stál za financováním Pana Tau, Chobotnic nebo Návštěvníků.

Mnichov_vernisaz_1

V Českém centru Mnichov můžete až do konce srpna navštívit výstavu Ota Hofman 90, kterou zpracovali kurátoři Ondřej Slanina s Martinem Hůrkou. Ota Hofman 90 není obvyklou panelovou výstavou, každý návštěvník je vtažen do světa fantazie, naučí se čarovat s buřinkou, projde si labyrintem tvorby Oty Hofmana a na jednotlivých panelech se seznámí s aspekty tvorby Oty Hofmana. Nejedná se tak jen o prostý výčet faktů, ale o souvislosti, proč je Ota Hofman vnímán jako spojovatel Východu se Západem s interaktivní zábavou a 3D artefakty.

Martin Hůrka
Martin Hůrka

Výstava je v připravena v českém a německém jazyce a je také vhodným edukativním prvkem i pro školy. V sobotu oba kurátoři dělali workshop pro děti z Mnichova a okolí navštěvující českou školu. Návštěvníci si budou moci v expozici modelovat formelínou oblíbené Chobotničky nebo si vyzkouší psát na autentickém psacím stroji Oty Hofmana.

vernisaz_Mnichov_2

Vernisáž poctil svou přítomností Gert Münterfering, který od roku 1963 řídil výrobu dětské tvorby na stanici WDR a společně s Otou Hofmanem přivedli k německým obrazovkám Pana Tau, Chobotnice z druhého patra, Lucie postrach ulice, Návštěvníky, ale díky němu vznikla také Arabela nebo prosadil zelenou legendárnímu animovanému Krtečkovi.

K výstavě proběhne také doprovodný program, během kterého se bude konat také projekce filmu Třetí princ natočeného podle scénáře Oty Hofmana v mnichovském kině Arena, a to již 4. července od 19 hodin.

 

INFO DEUTSCH

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *