V Třešti vrcholí Ota Hofman 90. Projekt k uctění památky Oty Hofmana pro celou rodinu.

Ota Hofman 90 je kulturní projekt na uctění památky a zároveň oslavou nedožitých 90. narozenin Oty Hofmana. Program akcí konaný již od dubna je určen především dětskému divákovi a dospívajícím, ale hlavně všem lidem, kteří mají rádi tvorbu Oty Hofmana a čas prověřil, že takových lidí je skutečně velké množství.

Tuto sobotu 22. září se koná celodenní akce Jednorožné rožnění, která se dá charakterizovat jako zábavný den pro všechny generace. Návštěvníci budou grilovat na silnici, budou probíhat četné soutěže, zahrají kapely Fontána a vyhlášený Zatrestband, který bude mít mimořádně v repertoáru i hudbu z filmů Oty Hofmana a pozor, přijde i Pan Tau, protože právě z Třešti pocházel jeho herecký představitel Otto Šimánek.

 

A proč projekt Ota Hofman 90 zavítá i do Třešti? Kromě spojitosti s panem Tau se v okolí natáčel také další hofmanovský projekt, a to seriál Návštěvníci. V domě J. A. Schumpetera bude od této soboty k vidění také výstava Ota Hofman 90, kurátorů Martina Hůrky a Ondřeje Slaniny mapující život a dílo Oty Hofmana, kde se návštěvníci naučí čarovat s buřinkou nebo si projdou labyrintem klíčových životních momentů Oty Hofmana. K vidění bude i originální psací stroj, na kterém Ota Hofman legendárního Pana Tau sepsal, stejně jako pohádky Třetí princ, Malá mořská víla nebo seriály Chobotnice z druhé patra nebo Lucie, postrach ulice.

 

Výstava je v připravena v českém a německém jazyce a lze na ní zakoupit knihu vzniklou v rámci projektu Ota Hofman 90 o Otu Hofmanovi s názvem Poutník světem fantazie autora Ondřeje Slaniny.

 

Oficiální facebook: otahofman, #poutniksvetemfantazie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *