V Poděbradech bude otevřená výstava Ota Hofman 90 i během tohoto víkendu

První zářijový víkend se bude v Poděbradech konat populární svátek filmové hudby Soundtrack a v Městské knihovně v Poděbradech bude mimořádně zpřístupněna výstava Ota Hofman 90, která tam v neděli končí.

Výstava Ota Hofman 90 je dílem kurátorů Mgr. Martina Hůrky a Mgr. Ondřeje Slaniny, kteří ve spolupráci se synem spisovatele Oty Hofmana a několika pamětníky připravili moderní výstavu podle nejnovějších výstavních trendů. ,,Martin Hůrka je aktivní muzejník a já historik umění. Na výstavu se nám podařilo sehnat naprosto unikátní a dosud nezveřejněné fotografie, diváci tak uvidí třeba fotografii ze světové premiéry Tří oříšků pro Popelku v Ostrově, konané půl roku před tou pražskou ve Světozoru, fotografie z rodinných alb Oty Hofmana nebo třeba společnou fotografii z plánování koprodukce Chobotnic z Lisabonu s Otou Hofmanem a producentem za německou stranu Gertem Münterferingem,“ říká Ondřej Slanina.

Výstava Ota Hofman 90 vtáhne návštěvníky do světa fantazie, naučí je čarovat s buřinkou, projde labyrintem tvorby Oty Hofmana a na jednotlivých panelech se seznámí s aspekty tvorby Oty Hofmana. Nejedná se ale jen o prostý výčet faktů, nýbrž i o souvislosti, proč je Ota Hofman vnímán jako spojovatel Východu se Západem.

Kromě obvyklé panelové výstavy je na výstavě k vidění několik monumentálních textů připomínající literární dovednosti Oty Hofmana. Návštěvníci uvidí také originální scénář k filmu Setkání v červenci, který je s Poděbrady spjatý, jelikož v nedaleké Kostelní Lhotě strávil Ota Hofman mládí a celý život se tam rád vracel.

Výstava je v připravena v českém a německém jazyce, otevřena je v otevírací době knihovny a bude mimořádně otevřena i v rámci festivalu Soundtrack Poděbrady. Lze na ní zakoupit knihu o Otu Hofmanovi Poutník světem fantazie za zvýhodněnou výstavní cenu 400 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *