Pan Tau je natočený a letos se dočkáme jeho televizní premiéry

EXKLUZIVNĚ: Produkční firma Caligari Film Produktion si zajistila práva na džentlmena s kouzelným kloboukem, je dotočeno, první díly jsou v postprodukci a premiéry se dočkáme již letos! (převzato z RealFilm.cz)

unnamed_web

Známé mnichovské společnosti specializované na rodinnou zábavu a animaci Caligari Film Produktion se podařilo po čtyřletém vyjednávacím maratónu zajistit práva na nový televizní seriál a na filmy PAN TAU a aktuálně je dotočeno a nové díly jsou v postprodukci a chystané pro uvedení v premiéře již do konce roku.

Autoru Otu Hofmanovi a režisérovi Jindřichu Polákovi se podařilo vytvořením postavy Pana Tau spojit Mary Poppins a Charlieho Chaplina tím nejlepším způsobem. Svými magickými schopnostmi vytváří Pan Tau nové situace plné fantazie a oživuje dětské sny. Nejenom dětské, jeho schopnost zmenšovat se, když je to třeba, oslovuje i diváky starší.

„Jsem velmi šťastná a děkuji společenství dědiců za důvěru, že smíme PANa TAU znovu oživit,“ říká Gabriele M. Walther, zakladatelka a výkonná ředitelka německé společnosti Caligari Film, která sérii produkuje. Ottu Šimánka vystřídal britský herec Matt Edwards.

Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv
Otto Šimánek jako Pan Tau, 1978 _ Otto Hofman Bildarchiv

 

PAN TAU je jednou z velkých postav evropského rodinného filmu a seriálové tvorby. Jeho úspěch bez nadsázky neznal hranic. Je hrdinou, kterému navzdory berlínské zdi a železné oponě jedna celá generace vděčí za společné vzpomínky na dětství. Svým půvabem, svou poezií a svým humorem stál nad politickými systémy a má dodnes mnoho fanoušků po celé Evropě.

 

Otto Šimánek ztělesňoval PANa TAU ve třech sériích seriálu, v několika televizních speciálech a kinofilmech. V jubilejním roce 2020, kdy oslavíme 50 let od německé premiéry, uvidíme první epizody rodinného fantasy seriálu na televizní obrazovce. Celá série sice vzniká s pietou k Otu Hofmanovi, autorovi původní série, ale podle prvních dojmů insiderů není tak jednoduché vstoupit dvakrát do stejné řeky. Autorem scénářů je Mark Slater.

Ota Hofman v Ostrove

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie – biografii Oty Hofmana vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *