Poutník světem fantazie pomáhá skautům v Říčanech s novou klubovnou

Jedno z nejpočetnějších skautských středisek v České republice staví novou klubovnu, protože ta stávající už po padesáti letech nestačí kapacitě pro nové děti. Pomocí knihy Poutník světem fantazie jsme se skautům rozhodli pomoci a můžete i vy!

Ondřej Slanina na prezentaci knihy Poutník světem fantazie konané při benefici pro novou skautskou klubovnu v Říčanech

Projekt nové skautské klubovny má vlastní webové stránky www.novaklubovna.cz. Klubovnu budou využívat jak stovky říčanských dětí v rámci skautingu, tak v dopoledních hodinách i děti v lesní školce a vzhledem k nově budované cyklostezce, tam bude také místo, kde si budete moci upravit nebo opravit kolo, ale třeba i jenom zastavit a dát si svačinu.

Stavbu financují sami skauti ze svých úspor, ale ty nebudou stačit, proto potřebují pomoci. Zaregistrovali si veřejnou sbírku a na ní se již podařilo vybrat přes 600 tisíc korun! Za vším je pochopitelně spousta hodin dobrovolnické práce, protože všichni dělají skauting ve svém volném čase a bez nároku na honorář.

Ota Hofman byl skaut a i autor knihy Poutník světem fantazie Ondřej Slanina strávil ve skautu dospívání a podle hesla: skautem jednou, skautem navždy jsme skautům věnovali dvacet knih, které si buď můžete koupit u vedoucího střediska Tomáše Rajtory alias Lazara, ale zároveň budou knihy použity i jako odměny pro dárce a na dalších benefičních akcích, jakou bude třeba již tradiční skautský ples. Pokud budete mít zájem aktivitu skautů podpořit podívejte se na web www.novaklubovna.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *