Letošní Říčanské filmaŘení připomene osobnost Oty Hofmana

Od poloviny května si budete moci prohlédnout unikátní výstavu Ota Hofman 90, která připomene život a dílo významného říčanského rodáka Oty Hofmana. Na výstavě v česko- německém znění uvidíte mnoho dosud neznámých skutečností včetně fotografie ze světové premiéry pohádky Tři oříšky pro Popelku, která by bez Oty Hofmana nevznikla, jež má touto výstavou také premiéru!

Říčanské filmaŘení začne ve čtvrtek 14. června besedou Vzpomínka na Otu Hofmana v restauraci Na Rychtě a bude pokračovat v kině Na Fialce, na fotbalovém stadionu FK Říčany a v Olivovně.,,Diváci budou moci opět během tří dnů zhlédnout pestrou škálu zajímavých filmů různých žánrů a formátů, kterým sluší velké plátno. Uvidí letošní kolekci krátkometrážních hraných snímků nominovaných na Oskara, které k nám putují z marketu na Berlinale. Na rozdíl od celovečerních snímků je nelimituje americká příslušnost a zajímavě reflektuje aktuální celosvětové dění. Promítneme krásnou americkou komedii podle skutečnosti Pěkně blbě o pákistánském stand-up komikovi, který se v Chicagu zamiluje do dívky svých snů, jež upadne do kómatu, situační francouzskou komedii od tvůrců kultovních Nedotknutelních Dokud nás svatba nerozdělí o přípravě pompézní svatby na francouzském zámku a bude toho mnohem víc. Sledujte náš facebook Říčanské filmaŘení, kde pravidelně publikujeme informace o této akci,“ říká Ondřej Slanina, organizátor a dramaturg Říčanského filmaření.

V průběhu Říčanského filmaření připomeneme v rámci projektu Ota Hofman 90 slavného říčanského rodáka, a to besedou v restauraci na Rychtě, besedou pro děti Vzpomínka na Otu Hofmana, kde říčanská knihovnice Jana Svobodová seznámí dětské čtenáře se světem fantazie Oty Hofmana a promítáním jeho dětských filmů v sobotu v Olivovně. V rámci doprovodného programu bude dvojice animátorů v čele s Alžbětou Burešovou, autorkou znělky našeho festivalu, učit děti animovat. Děti se mohou na workshop přihlásit v dětském oddělení Husovy knihovny v Říčanech. Kromě on-line sledování akce na facebooku Říčanské filmaŘení, se vše podstatné dozvíte v průběhu akce také na webu www.otahofman90.cz.

Oficiální facebook: otahofman, ricanskefilmareni, #poutniksvetemfantazie, #ricanskefilmareni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *