Česká televize odvysílala po delší době Robinsonku

Česká televize odvysílala po delší době Robinsonku Karla Kachyni podle scénáře Oty Hofmana. Stalo se tak na připomínku desátého výročí od úmrtí Vladimíra Dlouhého.

Robinsonka z roku 1974 je již třetí adaptací známé dětské knížky Marie Majerové, poprvé jí natočil Milan Vošmik, podruhé Jaromír Pleskot a potřetí Karel Kachyňa. Hlavní roli ztvárnila Miroslava Šafránková, která za svůj herecký výkon získala Cenu dětské poroty za nejlepší dětský herecký výkon na MFF ve Zlíně, tehdy samozřejmě Gottwaldově.

Film měl rozpočet 3 050 000 korun a vznikl v koprodukci Filmového studia Barrandov a Československé televize. Natáčelo se v Praze na Starém Městě v okolí Kozí ulice, v Říčanech u Prahy a u města Sozopole v Bulharsku.

Robinsonku vysílala Česká televize v neděli 28. června a v pondělí 29. června a stále je k přehrání ve službách s odloženou sledovaností.

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie – biografii Oty Hofmana vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas, u Karlova mostu v Muzeu Karla Zemana a Obchodu Terryho ponožky v kině Světozor.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *