Až do 11. května navštivte výstavu Ota Hofman 90 v Liberci

V Krajské knihovně v Liberci začala 18. dubna výstava Ota Hofman 90, kterou můžete navštívit až do 11. května.

Výstava Ota Hofman 90 je dílem kurátorů Mgr. Martina Hůrky a Mgr. Ondřeje Slaniny, kteří ve spolupráci se synem spisovatele Oty Hofmana připravili moderní výstavu podle nejnovějších výstavních trendů. ,,Martin Hůrka je vystudovaný muzejník a já historik umění. Martin sleduje aktuální trendy ve výstavnictví, jezdí na semináře a výstavami žije, takže když mi sdělil, jak se takovéto výstavy dělají v USA a popsal trendy v tomto oboru, okamžitě jsme se rozhodli, že to zkusíme udělat tak jako ve světě. Navíc se nám podařilo na výstavu sehnat naprosto unikátní fotografie, diváci tak uvidí třeba fotografii ze světové premiéry Tří oříšků pro Popelku v Ostrově, konané půl roku před tou pražskou ve Světozoru, která nebyla dosud publikována nebo fotku Oty Hofmana s Josefem Vaňáskem, zapáleným učitelem, který spoluzaložil Festival dětských filmů v Ostrově,“ říká Ondřej Slanina.

 

Ota Hofman 90 není obvyklou panelovou výstavou, každý návštěvník je vtažen do světa fantazie, naučí se čarovat s buřinkou, projde si labyrintem tvorby Oty Hofmana a na jednotlivých panelech se seznámí s aspekty tvorby Oty Hofmana. Nejedná se tak jen o prostý výčet faktů, ale o souvislosti, proč je Ota Hofman vnímán jako spojovatel Východu se Západem s interaktivní zábavou a 3D artefakty. Ostatně i to je jeden z důvodů, proč německá veřejnoprávní televize ARD dala zelenou projektu nových dílů Pana Tau, protože gentleman s buřinkou skutečně spojoval diváky na obou stranách železné opony. (více zde)

 

Výstava je v připravena v českém a německém jazyce a bude také vhodným edukativním prvkem i pro školy. Návštěvníci si budou moci v expozici zahrát karty, modelovat formelínou oblíbené Chobotničky nebo si zkusit psát na autentickém psacím stroji Oty Hofmana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *